Köszönöm! Kellemes hétvégét.
Hogyan blogoljunk?
Írta: Tupacko | 2007. november 03. | kategóriák: Alapok, Blogolok, WebSok fejtörést okoz a kezdő blogolóknak, hogy is írjanak, mit is írjanak. A következőkben felsorolnám a legfontosabb tényezőket, amelyeket jó szemelőt tartani. Példának jeléül írjunk úgy, hogy az elérhető legyen, használjunk alt és title tagokat a képeken és hivatkozásokon. Mivel senki sem szeret óriási szövegtömböket olvasni, használj bekezdéseket és szedd gondolat szerint a szövegedet. A WordPress automatikusan felismeri a bekezdéseket, nem kell te megírjad a megfelelő HTML kódot.
A konkrét írási szokásokra térve, ajánlott a helyes írás. Épp annyira ügyelni kell az elírásokra, mint a helytelen mondatszerkezetre vagy a duplázott szavakra. Kiemelt figyelmet kell fordítani arra is, hogy mit publikálsz. Gondold át a dolgokat mielőtt írsz, mert ha egyszer megírtad és bekerült a keresőmotorokba, akkor nehéz már kimagyarázni a valós gondolatodat. Ide tartozik az is, hogy ne használj sok slanget, legyen érthető amit írsz.
Mára eléggé közhely, de nagyon igaz: arról írj, amit szeretsz. Ha van egy témád, de csak azért írsz róla, hogy lássa a szomszéd, hogy te milyen ügyes vagy … nem! Ne tedd azt, mert úgyis látszik, ha szívből írtad vagy sem. Amikor blogolni kezdesz, nem feltétlen van egy témád, de idővel kialakul. Viszont, ha egyszer kialakult a blog témája, pl. a hupikék törpikék, akkor arról szóljon és ne a Lagrange féle interpolációról.
Egy másik említésre méltó dolog az írás gyakorisága. Legjobb, ha minden nap, akár többször is írsz, így szerzed a legtöbb látogatót. Persze ez természetes is, mert sok új információt kap az olvasó, bár arra nagyon ügyelj, hogy ne legyen a mennyiség a minőség rovására.
Más hasznos dolog, a kommentárok engedélyezése a bejegyzésekhez. Ha az olvasó hozza tud szólni a dolgokhoz és visszajelzést tud nyújtani, akkor egész fantasztikus társalgások is kialakulhatnak. Persze ehez jó témaválasztás is szükséges.
Személy szerint én nem szeretem a sok javascriptes beépített, fölösleges, dolgokat, pl. flickr képgaléria vagy mi egy más. Annyira le tudják lassítani a blogot, hogy nem lesz már, aki a valós tartalmat elolvassa. Ellenben szeretem, ha van hírcsatorna, RSS vagy ATOM, mindegy. A lényeg, hogy ebből legyen az oldaladon legalább kettő. Egy a hozzászólásoknak és egy a bejegyzéseknek.
Végezetül néhány klisé, de mégis hasznos, megjegyzés:
– ne törődj a designal, majd kialakul az, a tartalom a lényeg.
– a színes bloghoz hozza tartoznak a videók és képek is. Lehetőleg használj minél több képet a bejegyzéseidben.
– mentsd el az írásodat, mielőtt publikálnád, sosem tudhatod, hogy mi történik publikálás közben.
Ez volt néhány tipp, ha neked is van tipped, oszd meg!
Szia! Én csak most bukkantam rá erre a cikkre, de máris máshogyan nézek a blogomra. Nagyon jó az oldal, ha van valami banneretek küldd el e-mailbe! (Már írtam neked, nézd meg a mailedet André néven irtam)
Sok-sok köszönet és Graula
Tényleg jó cikk 🙂 Én még annyit tennék hozzá talán, hogy bár logikusnak tűnik, de a saját gondolatait írja le az ember…hiába hasonló az egy másik cikk/post gondolatához, ne plagizáljon. Más az,amikor idézünk valakit természetesen…de én azért akarok egy blogot elolvasni, mert az író gondolataira vagyok kíváncsi, nem arra, hogy milyen ügyesen használja a copy-paste funkciót…
Jah, bocs a dupla kommentért, de állíts időzónát, mert csütörtök 0:47kor még szerdát kellett megadnom csütörtök helyett 😀
Pont erre gondoltam én is, hogy ez így nem plagizálás,hanem a saját gondolatok összegyűjtése 🙂 Az ötletet szinte mindig “plagizálod”, hiszen nem nagyon hiszem, hogy van olyan téma, amit legalább egyszer nem talált ki valaki… 🙂
Gratulálok!
Jól strukturált, közérthető blog!
Vissza fogok térni! 😉
Üdv.: István
ui.: csak így továb!