Használd csak egészséggel!
8 Firefox bővítmény WordPress bloggereknek
Írta: Tupacko | 2009. október 19. | kategóriák: Blogolok, Speciális, WebÖsszegyűjtöttem nyolc nagyszerű eszközt, ami megkönnyíti és hatékonyabbá teszi a WordPress blogolást. Néhány eszköz nem csak WordPress blogokkal tud kapcsolatba lépni és némelyik nem csak Firefox kiegészítőnek használható. Érdemes kipróbálni, hasznos kis pluginek!
Egy igazi nagymester. Támogatja a Firefoxot, a SeaMonkeyt és a XUL Readert is! Csak néhány blogszolgáltatót engedjetek meg felsorolni: LiveJournal, WordPress, Blogger, stb. Mindet támogatja! Finomságai közé tartoznak: több felhasználói profil, grafikus szövegszerkesztő, Drag and Drop, helyesírás ellenörző, piszkozatok és offline mód.
A DashBlog segítségével egyszerűen publikálhatsz videókat az internetről. Több klienst is ismer, pl. WordPress, Twitter és Tumblr.
Egy hasznos kiegészítő WordPress fejlesztőknek. WordPress verzió emlékeztető, Codex és még sok könnyítő eszköz az ujjaink alá állítva!
Az elterjedt Screen Grab plugin továbbfejlesztett változata. Gyotsan és egyszerűen készíthetünk egy képes WordPress bejegyzést a bővítményt használva.
A ZWordpress sajnos csak Firefoxba képes beépülni, de ez nem ok arra, hogy ne legyen hasznos. Rengeteg billentyűparancsával képes a blogolást néhány gombnyomásnyira zsugorítania!
A Monkiri egy érdekes plugin. Használata lehetővé teszi weboldalak vagy weboldal részek pillanatok alatt való megosztását!
A ScribeFire egy hasonló eszköz. Fogd és húzd a publikálni kívánt szöveget (akár formázott szöveget is) a ScribeFire-be és publikáld blogodon azonnal!
A Zemanta egy professzionális eszköz. Többekközt támogatja a Firefoxot és az Internet Explorert, van Live Writer pluginja és többféle szerver oldali bővítménye is, pl. WordPresshez, MovableTypehoz, Drupalhoz és Joomlahoz is!
A Deepest Sendert biztosan kipróbálom. Most két böngészőt használok a több profil miatt.
Jó válogatás volt, köszönöm.:)
Nem rosszak 🙂 Én csak azért nem használom őket,mert minden bejegyzésnél van néhány egyedi mezős információm 🙂
Nagyon érdekes kis cikk Tupackó, eddig nem is sejtettem hogy léteznek ilyen pluginek is 🙂 1-2 használatba is veszek!